Boys Open 100m Freestyle - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50
1.William VINEY09/08/07Orion 1:19.78  178 37.61
2.Charlie BUTCHER10/07/07Boldmere 1:26.85  138 40.70
3.Alex FRYER14/08/07Blythe Barra 1:27.78  134 -
4.Michael MURPHY03/11/07Kingsbury 1:31.93  116 43.18
5.Jake GRAY21/10/07Strat Sharks 1:32.28  115 43.19
6.Daniel DUDFIELD04/02/08Strat Sharks 1:33.09  112 44.15
7.Oliver Haywood12/09/07Blythe Barra 1:34.04  109 43.17
8.Oliver ROSSIER09/11/07Strat Sharks 1:35.77  103 46.14
9.Benjamin ELLIOTT01/03/08Strat Sharks 1:36.03  102 46.45
10.Joel HARRIS08/04/08Perry B & TS 1:38.77  94 47.08
11.Fynton HIGGS23/04/08Boldmere 1:40.32  89 45.62
12.Harry DUDFIELD04/02/08Strat Sharks 1:59.18  53 57.15
 Musa Ahmed05/07/07Blythe Barra DNC     
 Damien BATCHELOR18/09/07Boldmere DNC     

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50
1.Clark HOPKINSON17/07/06Co Birm'ham 1:14.93  215 35.31
2.Lewis MORRISON09/03/07Strat Sharks 1:23.73  154 40.92
3.Alistair RISTOV02/01/07Strat Sharks 1:26.44  140 41.90
4.Mason CARLESS12/06/07Perry B & TS 1:34.12  108 44.08
5.Afonso CAMPINO23/10/06Boldmere 1:34.22  108 43.07
6.Calum GIBBONS13/05/07Perry B & TS 1:34.88  106 46.64
7.Harry Worrall27/02/07Blythe Barra 1:37.53  97 50.81
 Alexander FORTY09/03/07Orion DNC     

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50
1.Jude DENNING15/01/06Boldmere 1:07.48  295 32.64
2.Joseph Franklin07/02/06Blythe Barra 1:07.55  294 32.16
3.Luke HUCKFIELD07/12/05Warley Wasps 1:07.88  290 32.89
4.Aaron RUBY05/01/06Co Birm'ham 1:08.21  285 32.59
5.Corey SMITH03/03/06Co Birm'ham 1:08.32  284 33.16
6.James ABULENCIA20/06/06Co Birm'ham 1:12.35  239 35.04
7.Jack ATKINS23/02/06Boldmere 1:12.67  236 35.03
8.Alfie COWIE29/10/05Fox Hollies 1:17.13  197 36.42
9.Edward BLYTH27/03/06Orion 1:19.77  178 37.94
10.James NASH12/11/05Strat Sharks 1:21.24  169 38.21
11.Stephen MURPHY24/12/05Kingsbury 1:22.00  164 38.34
12.Alexander BARTLETT05/09/05Strat Sharks 1:24.03  152 39.86
13.Henry DOGGETT29/04/06Strat Sharks 1:27.13  137 40.79
14.Cyrus MALEKI-TOOSSERKA09/02/06Orion 1:30.99  120 42.70
15.Darius MALEKI-TOOSSERK09/02/06Orion 1:31.65  117 42.23

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50
1.Brooke TOTNEY19/07/04Co Birm'ham 1:06.26  311 31.69
2.Shyan MARRIE07/05/05Orion 1:07.44  295 32.58
3.Charles WOOD26/11/04Boldmere 1:07.57  294 33.20
4.Karnell NUNES-SMITH28/10/04Orion 1:07.80  291 32.67
5.Luke ROWLEY09/04/05Warley Wasps 1:09.84  266 34.14
6.Gabriel LINS24/04/05Orion 1:12.09  242 34.13
7.Jadyn MANNING06/08/04Warley Wasps 1:12.50  238 33.90
8.Lewis CARLESS12/05/05Co Birm'ham 1:13.11  232 35.35
9.Samuel WOODHALL27/06/05Boldmere 1:13.72  226 35.07
10.Theodore REINARZ15/01/05Orion 1:14.47  219 34.80
11.Joshua HILL27/05/05Warley Wasps 1:15.20  213 35.28
12.Harrison James04/01/05Blythe Barra 1:17.70  193 37.80
13.Francisco CAMPINO20/09/04Boldmere 1:22.71  160 40.10
14.Oliver ATKIN13/03/05Boldmere 1:27.22  136 40.24

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50
1.Thomas Beech21/09/03Blythe Barra 1:00.63  407 29.36
2.Tom GARNER15/03/04Fox Hollies 1:02.39  373 31.07
3.Daniel JENKINS27/02/04Boldmere 1:03.45  355 31.51
4.John ROBERTS16/07/03Kingsbury 1:05.33  325 30.84
5.Josh Golsby-Taylor20/05/04Blythe Barra 1:05.52  322 31.57
6.Ravaell BAILEY24/12/03Orion 1:05.59  321 31.44
7.Tobias CAREY14/04/04Warley Wasps 1:06.09  314 32.09
8.Samuel COOPER15/09/03Boldmere 1:09.29  272 33.34
9.Daniel BANKS17/10/03Boldmere 1:11.88  244 34.89
 Daniel HINDLE24/01/04Orion DNC     

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50
1.Myles Harris14/12/02Blythe Barra 57.96  466 28.00
2.William COOPER05/04/03Boldmere 1:00.27  414 29.10
3.Solomon LANGSTON15/04/03Boldmere 1:00.36  412 29.22
4.James Carson10/02/03Blythe Barra 1:02.10  378 30.48
5.Finnen AU11/08/02Boldmere 1:02.97  363 30.20
6.Nathanael MANNING12/10/02Warley Wasps 1:03.04  362 30.30
7.Mathew PARRY04/04/03Boldmere 1:07.45  295 33.52

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50
1.Benjamin CAMPBELL24/03/99Boldmere 51.98  646 26.02
2.Joseph STANGER16/11/93Boldmere 52.61  623 25.35
3.Jamie KEYTE14/09/97Perry B & TS 54.48  561 26.04
4.Leonids Sarigins04/07/01Blythe Barra 56.45  504 26.81
5.Thomas BLOOR18/02/00Boldmere 58.47  454 27.32
6.Matthew Austin21/04/96Blythe Barra 58.48  453 27.56
7.Dominic SOULSBY18/01/02Warley Wasps 58.87  444 28.78
8.Jonathan BAKER15/11/00Warley Wasps 59.04  441 28.80
9.Drew RIMMER31/10/00Perry B & TS 1:01.36  392 29.68
10.Aaron GILBERT04/04/98Orion 1:03.27  358 30.64
11.Jordan Lakin26/05/00Blythe Barra 1:04.35  340 30.39
12.Yu CHOW14/06/01Boldmere 1:08.41  283 31.86
 John CURTIS15/12/98Boldmere DNC     

UP