Boys Open 200m Breaststroke - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Charlie BUTCHER10/07/07Boldmere 4:00.64  125 55.011:57.332:59.59
2.Joel HARRIS08/04/08Perry B & TS 4:05.65  117 58.162:01.843:05.13
3.Ronnie CARLESS13/07/07Boldmere 4:14.96  105 57.592:03.813:11.81
4.Oliver Haywood12/09/07Blythe Barra 4:15.72  104 57.312:03.973:10.74
 Benjamin ELLIOTT01/03/08Strat Sharks DQ T 3L       

Disqualification Codes

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Luke SARGENT20/01/07Boldmere 3:52.63  138 52.501:52.842:54.24
2.Alistair RISTOV02/01/07Strat Sharks 3:52.74  138 52.191:53.372:54.59
3.William MILLICHAMP14/05/07Kingsbury 3:57.47  130 55.461:56.562:58.40
4.Harry Worrall27/02/07Blythe Barra 4:06.96  116 57.051:59.713:05.60
5.Calum GIBBONS13/05/07Perry B & TS 4:12.42  108 1:00.982:06.193:09.87

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Joseph Franklin07/02/06Blythe Barra 3:36.68  171 47.641:44.052:41.11
2.Alfie COWIE29/10/05Fox Hollies 3:38.99  166 49.601:46.102:43.98
3.James NASH12/11/05Strat Sharks 3:43.77  156 51.821:49.102:46.07
4.Henry DOGGETT29/04/06Strat Sharks 3:58.05  129 53.951:54.752:56.45
 Darius MALEKI-TOOSSERK09/02/06Orion DQ ST       

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Shyan MARRIE07/05/05Orion 3:09.10  258 43.231:32.412:21.67
2.Luke ROWLEY09/04/05Warley Wasps 3:09.15  258 44.601:33.372:22.83
3.Charles WOOD26/11/04Boldmere 3:16.18  231 46.851:37.812:28.59
4.Samuel WOODHALL27/06/05Boldmere 3:18.56  223 46.231:37.482:29.33
5.Lewis CARLESS12/05/05Co Birm'ham 3:18.95  222 45.331:36.622:28.59
6.Jadyn MANNING06/08/04Warley Wasps 3:22.13  211 45.581:38.542:31.70
 Karnell NUNES-SMITH28/10/04Orion DQ T 5L       

Disqualification Codes

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Thomas Beech21/09/03Blythe Barra 2:46.68  377 36.861:19.252:02.88
2.Daniel JENKINS27/02/04Boldmere 2:56.66  317 40.841:26.542:12.42
3.Tom GARNER15/03/04Fox Hollies 2:56.88  316 41.131:26.922:12.97

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Myles Harris14/12/02Blythe Barra 2:44.15  395 37.621:19.672:03.10
2.Solomon LANGSTON15/04/03Boldmere 2:51.28  348 39.251:22.872:07.39
3.Finnen AU11/08/02Boldmere 2:57.07  314 38.251:21.542:08.76

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50100150
1.Jordan Lakin26/05/00Blythe Barra 2:43.46  400 36.341:17.282:00.60
2.Dominic SOULSBY18/01/02Warley Wasps 2:51.25  348 38.141:21.302:02.66

UP