Girls Open 100m Butterfly - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50
1.Poppy GOLDSTONE13/11/07Boldmere 2:00.78  92 50.73

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50
1.Imogen KIELSTRA26/07/06Co Birm'ham 1:22.40  291 37.07
2.Charlotte INSHAW18/08/06Fox Hollies 1:27.69  241 40.00
3.Rachel HARRISON21/02/07Co Birm'ham 1:31.90  209 40.72
4.Eleanor BEVAN09/08/06Boldmere 1:36.43  181 42.39
5.Cassie LEA13/03/07Strat Sharks 1:45.49  138 46.83
6.Isabelle ANDREWS01/01/07Boldmere 1:58.90  96 54.64
 Elisabeth HALFORD20/06/07Warley Wasps DQ T 2L     
 Charlotte HARDING13/11/06Strat Sharks DQ T 2L     

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50
1.Sofia KNIGHT22/09/05Co Birm'ham 1:13.57  408 34.40
2.Maia NOONAN10/05/06Co Birm'ham 1:17.83  345 36.27
3.Kiera PHILLIPS11/11/05Co Birm'ham 1:25.43  261 40.17
4.Rebecca GULLIVER26/07/05Perry B & TS 1:25.97  256 39.08
5.Jodie ANDREWS06/01/06Bilston 1:30.99  216 43.21

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50
1.Keira HANCOCK30/01/05Co Birm'ham 1:11.23  450 32.72
2.Eve SALMON-HODGES24/10/04Warley Wasps 1:15.97  371 20.32
3.Rachel NASH11/08/04Co Birm'ham 1:17.44  350 35.79
4.Louisa POWERS02/05/05Boldmere 1:22.50  290 36.57
5.Bryony LOWE17/05/05Co Birm'ham 1:23.42  280 37.52
6.Lowri BEVAN25/10/04Boldmere 1:23.67  278 38.36
7.Kitty MCATEER21/02/05Boldmere 1:25.10  264 36.82
8.Annamaria MAAMOUN08/06/05Boldmere 1:32.41  206 41.68
9.Emma PIKE16/09/04Warley Wasps 1:37.37  176 44.07
10.Ava-Ivy CALLAN-FOSTER12/04/05Strat Sharks 1:41.42  156 44.99

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50
1.Niamh BEVAN05/10/03Orion 1:09.50  485 33.45
2.Isabelle Maloney23/04/04Blythe Barra 1:14.18  398 -
3.Phoebe TOOTH25/06/04Chase 1:14.93  387 34.66
4.Charlotte JONES21/04/04Boldmere 1:15.06  385 35.08
5.Ellie EGAN-WILLIAMS18/06/04Boldmere 1:16.63  361 35.46
6.Irisha POWELL14/04/04Boldmere 1:18.70  334 35.44
7.Rosie Franklin30/11/03Blythe Barra 1:22.30  292 38.40
8.Gillian TUCKER19/03/04Orion 1:42.94  149 46.70
 Hannah PENNY06/04/04Strat Sharks DQ SL 2L     

Disqualification Codes

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50
1.Mollie GOLDSTONE28/11/02Boldmere 1:10.30  468 32.22
 Tascha WARD30/05/03Fox Hollies DNC     
 Ella WRIGHT22/10/02Boldmere DNC     

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameDoBClub Time  FINA Pt 50
1.Katie GULLIVER29/01/98Perry B & TS 1:09.85  477 31.68
2.Harriet GORDON18/01/02Boldmere 1:10.95  455 32.86
3.Rebecca ILOTT21/04/02Boldmere 1:11.06  453 33.13
4.Lauren PENNY19/11/00Strat Sharks 1:14.96  386 34.03

UP